DLA SZKÓŁ, Wycieczki 1 dniowe

Osiek – festyn edukacyjny w skansenie

52 zł / za osobę
autokar

Muzeum Kultury Ludowej w Osieku gromadzi muzealia i obiekty architektury wiejskiej z terenu Krajny, Pałuk i Puszczy Noteckiej.  W muzeum znajduje się 28 dużych obiektów architektonicznych, chałupy i zabudowania gospodarcze od XVIII do pocz. XX w., remiza z pocz. XX w., 3 wiatraki („koźlak”, „paltrak” i „holender”), kościół, kuźnia i tartak oraz przykłady tzw. małej architektury: kapliczki przydrożne, piece chlebowe, studnie i piwnica ziemna.

Program ramowy:

w godzinach porannych wyjazd spod szkoły, przejazd do Osieka

  • zwiedzanie Muzeum Kultury Ludowej, uczestnictwo w imprezie plenerowej. W programie: pokazy dawnych zajęć gospodarczych i domowych, pokazy rzemiosł, stoiska z pamiątkami, przejażdżki bryczką i inne.

w godzinach popołudniowych powrót pod szkołę

 

*W 2018 roku imprezy odbywają się w następujących terminach:

10 maja 2018 r – Od ziarenka do bochenka – impreza przedstawiająca kolejne etapy wypieku chleba – od obróbki ziarna, przez przygotowanie ciasta chlebowego, do samego wypieku.

30 maja 2018 r – Dzień Dziecka w skansenie – impreza skierowana do dzieci przedszkolnych. W programie: gry i zabawy, pokazy etnograficzne oraz zwiedzanie skansenu.

14 czerwca 2018 r – Żywy Skansen – festyn etnograficzny dla dzieci i młodzieży. W programie pokazy rzemiosł, zajęć gospodarczych i domowych.

Cena: 52 zł/os   (przy 45 uczestnikach i wyjeździe z Bydgoszczy)

Cena wycieczki obejmuje:
  • transport autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie
  • realizację programu, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • ubezpieczenie NNW
  • bezpłatny udział 3 opiekunów
Zapytanie / Rezerwacja
Chcesz zarezerwować termin wycieczki? Masz pytania do oferty? Chcesz zmodyfikować program? Potrzebujesz kalkulacji? Napisz do nas.